Reklam Alanı
Reklam Alanı

Edirne Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarı 17'nci kez kapılarını açtı.

Reklam Alanı
featured
Edirne Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarı 17'nci kez kapılarını açtı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hale getirilen Edirne Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarı 17'nci kez kapılarını açtı.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) katkılarıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın en büyük destekçisi olduğu ETSİF'te bu yıl 100'e yakın firmanın katılımı ile 260.000 ziyaretçiyi ağırladı.

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri kapsamında 5 gün sürecek olan tarım ve tarım aletleri olmak üzere, iş makinaları, otomotiv, hayvancılık ürün ve ekipmanları, zırai ilaç, gübre ve bankacılık ve hizmet sektörlerinin yer aldığı fuarın açılışına, Edirne Valisi Günay Özdemir, Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Emniyet Müdürü A. Adanan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan ve çok sayıda davetli katıldı.

Fuar Atatürk ve silah arkadaşları ile, 15 Temmuz Demokrasi nöbetinde hayatını kaybeden şehitlerimizi anma adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın seslendirilmesi ile başladı.

Fuarın açılış konuşması gerçekleştiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt "Edirne'miz de, 656'inci Tarihi Kırkpınar Güreşleri Haftası ile aynı zamanda gerçekleştirilen ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük destekçisi olduğumuz, üretici ile tüketiciyi bir araya getiren Fuarımız, bu yıl 17inci kez kapılarını açıyor. Geçtiğimiz yıl, fuarımızı açtığımız bu günlerde, ülke olarak kötü bir tecrübe yaşamıştık. Bizler iş camiası olarak ise, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, Türkiye’nin 365 İlinde eşzamanlı gerçekleştirilen basın açıklaması ile duruşumuzu tüm kesimlere duyurmuştuk. Bu yıl aynı duruşu, birlik beraberlik ve demokrasiye sahip çıkma irademizi, yine 13 Temmuz tarihinde tüm Türkiye’ye ve dünyaya sergileyeceğiz.Biz iş camiası olarak var gücümüzle, ekonominin kalkanları olmaya devam edeceğiz. Demokrasimize kastedildiği o dönemde, çok şükür ki ekonomimize darbe vurdurmadık. El birliği, gönül birliği ile işimizi yapmaya devam ettik. Edirne iş dünyası olarak demokrasiden yana olduğumuzu bir kez daha buradan yenilemek istiyorum." dedi.

ETSO Yönetim Kurulu olarak yapılan çalışmalarda, her zaman önce Edirne ekonomisini, ardından üye memnuniyetini ve gelişimini ön plana koyduklarını belirten Zıpkınkurt "Görev süremiz boyunca bu önceliklerle hareket ettik ve Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı Hamzabeyli’ye, ülkemize ve İlimize yakışır bir tır parkı yaparak, hem Türkiye’ye hem Edirne’ye farklı bir vizyon kazandırdık.Edirne, yıllardır söylediğimiz gibi, coğrafi açıdan Balkanların ticaret üssü olmaya aday bir kent. Bu kapsamda, gelecek dönemde en öncelikli hedeflerimiz arasına, İlimize yakışır, tüm Balkanlara hatta Avrupa’ya kucak açacak, modern bir Fuar Merkezi kazandırmayı dahil ettik. Bu hedef doğrultusunda tüm girişimleri gerçekleştirirken, elimizi taşın altına koymaya da çekinmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, fuarlar hem Türkiye için hem Edirne'miz için önemli organizasyonlar. Fuar olmadan turizmi de ticareti de istediğimiz seviyeye taşımamız mümkün değil." sözlerine yer verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olmak üzere fuarın destek aldığı, işbirliğinde bulunduğu kurum ve kuruluşlar ile birlikte, bölge halkının, yatırımcıların, sektör ilgililerini bilinçlendiren, yüreklendiren, girişimcilik heyecanını ve bayrağını dalgalandıran, bölge ekonomisine canlılık getiren ve Edirne'ye de dinamizm taşıyan önemli bir organizasyon olduğunun altını çizen Zıpkınkurt, "Şehrimizin ve bölgemizin ekonomik hayatına katkı sağlayan Edirne Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Sanayi Fuarı'nın üyelerimiz ve iş dünyasına yararlı olmasını diliyorum. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum." sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Açılış töreni İl protokolünün fuar alanındaki stantları gezmesi ardından son buldu.

[gallery link="file" ids="2486,2487,2488"]

Edirne Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarı 17'nci kez kapılarını açtı.
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı deneyin!

Online İşlemler

TOBB internet sitesi üzerinden hızlı aidat ödeme ve belge işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
Reklam Alanı