Reklam Alanı
Reklam Alanı

İtalya Büyükelçisinden ETSO'ya Ziyaret

Reklam Alanı
featured
İtalya Büyükelçisinden ETSO'ya Ziyaret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

İtalya'nın Türkiye Büyükelçisi Luigi Mattiolo, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkur ve Meclis Başkanı Mehmet Eren'i makamında ziyaret etti.


Ziyaret kapsamında ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne'nin ticaret, sanayi ve turizm alanları ile ilgili bilgiler verdi.

Edirne'nin değerlendirilmesi gereken önemli bir potansiyeli bulunduğunun altını çizen Zıpkınkurt “İlimizde ağırlıklı olarak konfeksiyon ve tarım sanayi ürünleri ön plana çıkmakla beraber bir kısmı Edirne Organize Sanayi Bölgesi'nde olmak üzere ev-otel tekstili, sağlık gereçleri ve sanayi ürünleri üreten işletmeler var. Bu işletmelerin ihracat potansiyeli mevcut ve İtalya bizim için önemli bir pazar olabilir. Bunların dışında enerji sektöründe halihazırda İtalya'yla iş yapan firmalarımız var. Ticari ilişkilerin yanı sıra bir de turizm yönünden İtalya'ya ilimizden birçok kişinin tatil amaçlı gittiğini de düşünürsek İtalya bize birçok yönden uzak bir ülke değil. Bugün itibariyle zaten var olan sosyal ilişkilerimizi ticari boyuta taşımak için bu ziyaret önemli bir fırsat olabilir.” dedi.

Büyükelçi Mattiolo, Edirne ziyaretleri kapsamında kısa bir şehir turu yaptıklarını ve Edirne'nin tarihi bakımdan çok zengin bir şehir olduğunu, özellikle Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nden büyülendiklerini ifade etti. Büyükelçi Ankara'ya döndüğünde Edirne'yi tanıtmaktan çok memnun olacağını ve mutlaka tekrar geleceğini belirtti. Mattiolo, “Ülkeler arasında zaten hükümetler düzeyinde ilişkiler devam ediyor. Bizim bugün burada bulunma amacımız, Edirne ili özelinde İtalya ile ticari ilişkileri nasıl şekillendirebileceğimizi konuşmak. Bizim bu anlamdaki ilişkilerimizi Türkiye'de yürüten; İstanbul'da faaliyet gösteren bir Ticaret Ataşemiz ve bir de Ekonomi Bakanlığımız bünyesindeki İtalyan Yatırım Ajansı'nın ofisi olan İtalya Ticaret Ofisimiz bulunmaktadır. Her iki kurum da gerek ticari gerekse yatırım konularında çok aktif hizmet vermektedir. İtalya ile iş yapmak isteyen işadamlarınızı buraya yönlendirerek onlardan her türlü desteği almalarını sağlayabilirsiniz.” diye konuştu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Mattiolo'ya AB Büyükelçisi ve Ankara'daki Büyükelçileri ile ortak bir organizasyon yapmasını teklif ederek, bunun gerçekleşmsi halinde kendilerini Edirne'de ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren görüşme sonunda İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo'ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

[gallery link="file" ids="2506"]

İtalya Büyükelçisinden ETSO'ya Ziyaret
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı deneyin!

Online İşlemler

TOBB internet sitesi üzerinden hızlı aidat ödeme ve belge işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
Reklam Alanı