Reklam Alanı
Reklam Alanı

Konaklama Sektör Temsilcilerinin Sorunları ETSO’da Masaya Yatırıldı

Reklam Alanı
featured
Konaklama Sektör Temsilcilerinin Sorunları ETSO’da Masaya Yatırıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Sektör toplantılarının ara verilmeden devam ettiği Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, periyodik olarak gerçekleştirdiği turizm sektör toplantılarında bu kez, konaklama sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İlimiz Otel temsilcilerinin sorunları dinlendi.

2017 yılı İlimiz turizm değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, 2018 yılı turizm sezonu ve konaklama sektörü ile ilgili planlamalar yapıldı.Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt "Edirne turizm şehri ve İlimiz ekonomisi turizm ile canlanıyor. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak sık sık turizm değerlendirme toplantıları düzenliyor, ilgili sektör temsilcileri ile sorunlar ve çözüm önerilerini görüşüyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana 3 kez TÜRSAB Heyetini İlimize getirdik, sorunlar ile ilgili raporlarımızı Bakanlıklara ilettik. Turizm ve ticareti istediğimiz seviyeye taşıyabilmek adına İlimizi temsilen fuarlar katıldık. 2018 yılında Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı, Trakya Kalkınma Ajansı, Odamız ve Edirne Ticaret Borsası ile EMITT Fuarına katılma kararı aldık. Ayrıca 10-12 Kasım tarihlerinde Selanik’te düzenlenecek olan PHİLOXENİA Selanik Turizm Fuarı'nda, Atina Ticaret Müşavirliği standında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak İlimizi temsil edeceğiz." dedi.
Euro'nun yükselmesi ile komşu ülke Yunanistan ve Bulgaristan'dan İlimize gelen günübirlik ziyaretçi sayısının artmış durumda olduğunu belirten Zıpkınkurt;” Bunu bir avantaj olarak görmeli ve nasıl konaklatabilirizi düşünmeliyiz.Gelen ziyaretçiler ile anlaşabilmek adına dil bilmek çok önemli. ETSO olarak bu konuda da girişimlerimize devam ediyoruz. Odamız, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibat içerisinde ve ilerleyen günlerde tekrar Yunanca ve Bulgarca dil kursları açmayı planlıyoruz. Turizm ile ilgili sektör temsilcileri ve çalışanları bu kurslara katılarak kendilerini geliştirmeliler." sözleri ile konuşmasına devam etti. Zıpkınkurt, konaklama sektör temsilcilerine tek bir format ile Edirne Otellerini tanıtabilecekleri güncel tanıtım materyalleri oluşturmaları ile ilgili öneride bulundu.
Konaklama sektör temsilcilerin taleplerinin görüşülerek sektör sorun ve çözüm önerilerini dile getirilidiği toplantıda Turizm Danışma Bürolarının sayısının arttırılması, çeşitli yerlere kurulması, araçların park sorunu ve cocardlı rehberlere ihtiyaç duyulması gibi hususlarda istişarelerde bulunuldu.


Konaklama Sektör Temsilcilerinin Sorunları ETSO’da Masaya Yatırıldı
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı deneyin!

Online İşlemler

TOBB internet sitesi üzerinden hızlı aidat ödeme ve belge işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
@endstack