Reklam Alanı
Reklam Alanı

Nasıl GİR-İŞİM-Cİ Olunur?

Reklam Alanı
featured
Nasıl GİR-İŞİM-Cİ Olunur?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Trakya Üniversitesi'nin düzenlediği ve Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin konuşmacı olarak katıldığı "Nasıl Girişimci Olunur" paneli Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Y.O. Konferans Salonunda düzenlendi.


Trakya Üniversitesi Bankacılık Bölümü olarak düzenlenen ve Trakya Üniversitesi Bankacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökhan Sönmezler ve Araştırma Görevlisi Berk Küçükaltan'ın organize ettiği "Nasıl GİR-İŞİM-Cİ Olunur?" paneline Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, Başkan Yardımcıları Nil Sirel Öztürk, İlknur Özcan ve kurul üyelerinden Nükhet Su Uzunismail ile Pınar Ersaçmış konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Trakya Üniversitesi Bankacılık Bölümü Araştırma Görevlisi Berk Küçükaltan sözü ilk olarak Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan'a bıraktı.

İlk ve orta öğrenimini Bulgaristan'da tamamladığını ardından da Bulgaristan Prof. Asen Zlatarov Üniversitesi Sağlık Teknisyenliği bölümünden mezun olduğunu belirten Elmas Aslan , bir çuval patates ile kendini ticaret hayatının içinde bulduğunu, ardından da yaş meyve sebze ihracatı yapan firmasını kurarak Türkiye'de ticari faaliyetlerine başladığını açıkladı.

Başarı öyküsünü anlatan Aslan, 2008 yılı ihracat kayıt rakamlarına göre yaş meyve sebze ihracatı yapan firmalar içinde en çok ihracatı yapan onuncu firma olarak seçildiğini, TOBB'nin 81 ilde oluşturduğu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı'na 2009 yılında seçimle geldiğini ve 2010 yılında da Balkan Odaları Birliği(ABC) Kadın Girişimciler Kurulu Konseyi'ne Türk Heyeti Başkanı olarak seçildiğini açıkladı.

Halen Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevine devam eden Aslan, Kurul olarak büyük işlere imza attıklarını belirtti.IPA Sınırötesi İşbirliği Projeleri ve diğer AB fonlarına(Bulgaristan-Yambol,Haskovo,Burgaz şehirleri ve Yunanistan-Drama) yönelik projeler gerçekleştirdikleri, 2015-2016 yıllarında İlimize bağlı 28 köyde yaşayan kadınlarımız ile başlayan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Pazarı Girişimci Kadınlar Projesi'ni 15 kadının katılımı ile hayata geçirmiş olup şuan 28 köyde yaşayan 128 kadın ile devam ederek Bulgaristan'ın Haskova Belediyesi ve Yambol Belediyesi tarafından rol model olarak alındığını açıkladı.

Bulgaristan'da 2013 yılında açtığı geri dönüşüm fabrikasıyla ticari hayatına devam ettiğini belirten Aslan, panele katılım sağlayan öğrencilere "Bir ülkenin gelişmesi için ekonomisinin güçlü olması lazım, ekonominin güçlenmesi için de gençlere ve genç fikirlere ihtiyaç var bu yüzden ticaretten ve girişimcilikten korkmayın" tavsiyesini verdi.

Panelin sonunda Trakya Üniversitesi Bankacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökhan Sönmezler ve Araştırma Görevlisi Berk Küçükaltan, Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine karanfil ve plaket takdim etti.

[gallery link="file" ids="3007"]


Nasıl GİR-İŞİM-Cİ Olunur?
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı deneyin!

Online İşlemler

TOBB internet sitesi üzerinden hızlı aidat ödeme ve belge işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
Reklam Alanı
document.addEventListener("DOMContentLoaded", callback); @endstack