top of page
happy-young-asia-businessmen-businesswomen-meeting-brainstorming-ideas-about-new-paperwork

GastroAkademi'de Yeni Dönem Ücretsiz Profesyonel Aşçılık Kursları Kayıtları Başladı

2022 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Edirne İşkur İl Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi kapsamında, işsiz kadın ve gençlerimize yönelik meslek eğitim kurslarının ikinci modülü açılacaktır.


Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, Haziran ayı itibari ile başlayacak olan eğitim programında, Aşçı Yardımcılığı Eğitim Programı, 450 saat, 12 hafta sürecek olup, eğitimler sonunda kursiyerlerin eğitim performansı, devamlılığı gibi kriterler değerlendirilerek, kursiyerlerin %100'ünün ilgili sektörde istihdam edilme garantisi taahhüt edilmektedir.


Eğitimlere başvuru kriterleri arasında, 18-35 yaş arası ve İŞKUR’a kayıtlı olmak yer almaktadır. Kursiyer seçimi, başvuru kriterlerine uygun adayların, başvuru sırası ile kayda alınmak sureti ile değerlendirilecek olup, her bir mesleki eğitim programının kursiyer sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.


Bu kapsamda, ekte yer alan ilgili başvuru formunun doldurularak Odamız AB ve Dış İlişkiler Birimine (elifersoz@etso.org.tr) ulaştırılması beklenmektedir.


Kamuoyunun bilgisine sunulur.


BAŞVURU-FORMU
.docx
Download DOCX • 127KB

2 Mayıs 2024

bottom of page