top of page
happy-young-asia-businessmen-businesswomen-meeting-brainstorming-ideas-about-new-paperwork

Kongo Cumhuriyeti "Türkiye Haftası" Etkinlikleri Duyurusu

Sayın Üyemiz,


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza iletilen 02.05.2024 tarihli ve 4436 sayılı yazıda,


Kongo Cumhuriyeti (KC) Cumhurbaşkanı'nın Refikaları Antoinette Sassou N'Guesso'nun başkanlığını yürüttüğü Kongo Yardım Vakfı'nın (FCA - Fondation Congo Assistance) kuruluşunun 40. yıl dönümü kutlamaları kapsamında KC'nin başkenti Brazavil'deki Kintele Konferans Merkezi'nde ülkemizin kültürel ve tarihi özelliklerini tanıtmaya yönelik bir "Türkiye Haftası" düzenlenmesinin öngörüldüğü ve bu etkinlikler kapsamında ufak çaplı bir "Türkiye Pavilyonu" oluşturulabileceği, 25 Mayıs 2024 tarihinde FCA'nın desteğiyle Türk ve KC'li işadamlarını bir araya getirecek bir İş Forumunun da gerçekleştirilmek istendiği ve ayrıca yatırımlardan sorumlu KC kurumlarıyla da bizzat görüşmelerin tertip edilebileceği bilgisinin, KC'ye akredite Kinşasa Ticaret Müşavirliği aracılığıyla alındığı ifade edilmiştir.


Yazıda devamla, söz konusu etkinliğin Kinşasa Ticaret Müşavirliğince Türkiye-Kongo ticari ilişkilerine olumlu katkıda bulunabileceği değerlendirmesi yapılmaktadır.


Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgiler için irtibat noktaları (T.C. Brazavil Büyükelçiliği'nde Üçüncü Katip Uğur Biçici, E-posta: ugur.bicici@mfa.gov.tr, T.C Brazavil Büyükelçiliği, E-posta: turquie.brazzaville@mfa.gov.tr, Kinşasa Ticaret Müşavirliği CC: kinsasa@ticaret.gov.tr) paylaşılmaktadır.


Saygılarımızla.WhatsApp Image 2024-05-06 at 14.29.28
.jpeg
Download JPEG • 564KB

2 Mayıs 2024

bottom of page