top of page
happy-young-asia-businessmen-businesswomen-meeting-brainstorming-ideas-about-new-paperwork

İSTİHDAM GARANTİLİ GASTRO AKADEMİ MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI AÇILIYOR

5 Şubat 2024 Pazartesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Edirne İşkur İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Gastro Akademi ile Gelecek Mutfakta” projesi kapsamında, işsiz kadın ve gençlerimize yönelik mesleki eğitim kursları açılacaktır.


Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, Şubat ayı itibari ile başlayacak olan eğitim programında, Aşçı Yardımcılığı Eğitim Programı, 450 saat, 12 hafta, Servis Elemanı (Komi) Yardımcılığı Eğitim Programı, 690 saat, 18 hafta sürecek olup, eğitimler sonunda kursiyerlerin eğitim performansı, devamlılığı gibi kriterler değerlendirilerek, kursiyerlerin %50’sinin ilgili sektörde istihdam edilme garantisi taahhüt edilmektedir.


Eğitimlere başvuru kriterleri arasında, 18-35 yaş arası ve İŞKUR’a kayıtlı olmak yer almaktadır. Kursiyer seçimi, başvuru kriterlerine uygun adayların, başvuru sırası ile kayda alınmak sureti ile değerlendirilecek olup, her bir mesleki eğitim programının maksimum kursiyer sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.


Bu kapsamda, web sitemizde yer alan ilgili başvuru formunun doldurularak Odamız AB ve Dış İlişkiler Birimine (elifersoz@etso.org.tr) ulaştırılması beklenmektedir.


Kamuoyunun bilgisine sunulur.


BAŞVURU-FORMU
.docx
Download DOCX • 127KB

bottom of page