Reklam Alanı
Reklam Alanı

NTV EkoAnadolu Panelinde Edirne Ekonomisi Masaya Yatırıldı

Reklam Alanı
featured
NTV EkoAnadolu Panelinde Edirne Ekonomisi Masaya Yatırıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Volkswagen Kasko'nun katkılarıyla NTV tarafından hazırlanan EkoAnadolu Paneli Edirne Volkswagen yetkili satıcısı Mercan Otomotiv’de gerçekleştirildi. Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanı Servet Yıldırım'ın moderatörlüğünde, Milliyet Gazetesi Yazarı Güngör Uras ve NTV Ekonomi Danışmanı Mahfi Eğilmez'in katılımlarıyla gerçekleştirilen EkoAnadolu paneline, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt konuşmacı olarak katıldı.


Anadolu ekonomisinin masaya yatırıldığı paneller serisinin son durağı Edirne olan ve 23 Mart 2017 Perşembe günü NTV'de yayınlanacak olan programda Edirne ekonomisi ele alındı.

 

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt konuşmasında turizmin gelişmesi adına yapılan çalışmaları anlattıktan sonra, " Tarım, Trakya'nın dolayısıyla Edirne'nin olmazsa olmazı. Türkiye'de pirinç ihtiyacının %40'ı bölgemizden yetişiyorayrıca İlimiz ayçiçek ve buday ambarı. Tarıma dayalı sanayinin gelişmesi ve alternatif tarım ürünlerine yönelmemiz gerekmekte ve bununla ilgili çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Eğer çiftçimizi alternatif ürünlere ve alternatif tarıma yönlendirebilirsekEdirne çiftçisinin geliri artarEdirne çiftçisinin gelirinin artması da Edirne ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaktır" dedi.

 

En son 1973 yılında Edirne'ye teşvik verildiğini hatırlatan Zıpkınkurt, Edirne konfeksiyon sanayiye yöneldibunu iyi değerlendirmeliyiz dedi. Ardından Türkiye'de kadın istihdamında Edirne'nin 1. sırada olmasının avantaj olduğunu belirterek hükümetten çalışan kadın istihdamı hakkında teşvik talebinde bulundu.

 

Edirne'de sanayiyi geliştirmek istiyoruz ancak tarım ve turizm kenti olan İlimize atıksız sanayi olması gerekmekte. Sanayinin gelişmesi için teşvik veya bir ayrıcalık olmalı ki yatırımcı Edirne'ye gelsin sözleri ile konuşmasına devam eden Zıpkınkurt, tarım,turizm,istihdam, teşvik konu başlıkları altında iş dünyasının beklentilerini dile getirdi.

[gallery link="file" ids="3014"]

NTV EkoAnadolu Panelinde Edirne Ekonomisi Masaya Yatırıldı
Reklam Alanı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı deneyin!

Online İşlemler

TOBB internet sitesi üzerinden hızlı aidat ödeme ve belge işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin
Reklam Alanı